•   Nasze przedszkole jest przedszkolem promującym zdrowie.

Od 2005 roku posiadamy Certyfikat „Przedszkole promujące zdrowie”
i należymy
do Dolnośląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Zgodnie z filozofią naszego przedszkola podejmujemy działania, które sprzyjają dobremu samopoczuciu każdego dziecka. Dbamy o bezpieczeństwo dzieci i staramy się stworzyć warunki do pełnego rozwoju osobowego każdego dziecka, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i indywidualnymi możliwościami.

Nasze działania edukacyjno - wychowawcze pomagają dzieciom w uświadomieniu sobie ich praw i obowiązków oraz złożoności otaczającego świata, czyhających zagrożeń oraz podstawowej umiejętności odróżniania dobra i zła.

Kładziemy nacisk na wykształcenie w dziecku podstawowych powinności moralnych, np. życzliwości, uczciwości, sprawiedliwości oraz odpowiedzialności i dbamy, aby dziecko już na początku swojej edukacji wytworzyło w sobie umiejętności polubownego rozwiązywania sytuacji konfliktowych i samodzielnie dochodziło do kompromisu.

• W naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom wspaniałe warunki do zabaw na świeżym powietrzu, co jest niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju i zdrowia.

Ogród przedszkolny w „Bajce” wyposażony jest w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe przyrządy terenowe dla dzieci, podzielony pasami zieleni, z dala od hałasu ulicznego.

Sale są jasne, przestronne i bogato wyposażone w gry edukacyjne, zabawki, sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Wszystkie zdjęcia, teksty i pliki znajdujące się na tej stronie są własnością Przedszkola Nr 3 "Bajka" w Oławie i podlegają ochronie prawnej.
Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów lub ich części bez zgody jest zabronione.