NASZ DZIEŃ

NASZ DZIEŃ TO DZIEŃ AKTYWNOŚCI PRZEDSZKOLAKÓW

W godzinach rannych odbywają się zabawy indywidualne lub zespołowe o charakterze organizacyjnym, integracyjnym, korekcyjno-kompensacyjnym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych grup w zależności od potrzeb wychowanków.
W godzinach od 8.00 do 13.00 odbywają się zajęcia dydaktyczne, planowane i inspirowane przez nauczycielki oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.

Dzieci uczestniczą w  zajęciach, wynikających z:
  • programu nauczania "Rozwój-Wychowanie-Edukacja" autorstwa A. Stalmach- Tkacz i K. Mucha (Nowa Era),
  • organizacji dnia pracy w przedszkolu,
  • treści zdrowotnych.

W pracy wychowawczej i dydaktycznej preferujemy  otwarty styl i aktywne metody. Tworzone są sytuacje edukacyjne, które dodatnio korelują z potrzebami dzieci i wyzwalają ich potencjał twórczy.

Czas popołudniowy wypełniają natomiast dodatkowo swobodne zabawy inicjowane przez dzieci oraz zajęcia dodatkowe takie jak:

• zabawy z językiem angielski
  • zajęcia logopedyczne
  • koło literackie "Przedszkolne podróże po literaturze"
  • koło artystyczne
  • koło szachowe "Mali szachiści"
  • zajęcia logorytmiczne

Zajęcia dodatkowe realizowane są w oparciu o programy własne nauczycielek.

Wiemy, że ruch to zdrowie, dlatego nasze przedszkolaki systematycznie uczestniczą w gimnastyce porannej, zabawach i spacerach na świeżym powietrzu.

W trosce o prawidłową wymowę przedszkolaków organizujemy ćwiczenia i zabawy logopedyczne.

CZYTAMY BAJKI Wszyscy chcemy, aby Nasze dzieci umiały odróżnić dobro od zła. Współczesny świat dostarcza wielu sprzecznych wzorów, w których łatwo się pogubić, więc świadomie uczmy dzieci wartości moralnych czytając Im mądre książki.

Fundacja ABCXXI poprzez realizację kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” propaguje głośne czytanie dzieciom co najmniej 20 minut dziennie. Kampania ta jest skierowana głównie do rodziców, ale powinna być również uzupełniana przez wychowawców w przedszkolu. Aby w pełni realizować główne założenie tej kampanii społecznej – Nasze Przedszkole „Bajka” poprzez systematyczne czytanie i obcowanie z literaturą dziecięcą rozwija samodzielne myślenie oraz wyobraźnię dzieci.

Pory spożywania posiłków przez dzieci:

8.30 - śniadanie
  11.30 - obiad
  14.15- podwieczorek

Wszystkie zdjęcia, teksty i pliki znajdujące się na tej stronie są własnością Przedszkola Nr 3 "Bajka" w Oławie i podlegają ochronie prawnej.
Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów lub ich części bez zgody jest zabronione.